1 weekend, 2 wedstrijden

Na onze vorige wedstrijd in Achterberg hadden we helaas veel huiswerk om de Deutz weer klaar te krijgen voor het volgende weekend. We maakten ons zorgen over de ontstane overmachtige carterdruk en er was een lek ontstaan in onze vloeistof gekoelde intercooler.

Deze combinatie zorgde voor elke dag werk. Uiteindelijk stond de Twister vrijdagmiddag weer netjes klaar voor de wedstrijd in Erichem.

Erichem

In Erichem stond de 3,6 Supersport promo als laatste klasse op het wedstrijdschema, rond 22:00 uur. Als de op een na laatste deelnemer stond Gerrit met de Twister op de startlijst.
Nadat er 4 proeftreks nodig waren, werd de sleepwagen vrij licht afgesteld in de kwalificatie. Uit onze vele voorgangers bleek dat een stabiele trek wegzetten het meest belangrijkste was. Er was bij veel conculega’s onbalans tijdens het zoeken naar de juiste grip.

De Twister ging mooi weg en met een koerscorrectie leek een Full Pull haalbaar te zijn. Helaas klonk er een duidelijk afblazend geluid en het vermogen viel weg. 83,84 meter als resultaat.

Later bleek een verplaatste slangenklem het probleem. Deze hield een slang van het inlaattraject niet meer dicht, waardoor de turbodruk wegviel.

De wedstrijd is gewonnen door ‘Cobra XL‘, gevolgd door ‘Born in the USA‘ en ‘Dynamite‘ mocht het podium op als 3e. Onze afstand bleek goed voor een 12e plaats (11e uit de competitiedeelnemers). Zie onder voor de volledige uitslag.

Loerbeek

Direct zaterdag volgde Loerbeek met de volgende competitiewedstrijd. Nadat we de slang weer degelijk hadden bevestigd, de trekker gecontroleerd en vers koud koelvloeistof hadden geregeld; vertrokken we ’s middags.
Ondanks dat een aantal conculega’s (grote) schade hadden gereden, stonden alle 12 de competitiedeelnemers, heel knap, paraat in Loerbeek.

Rond 18:30 uur stond onze klasse gepland voor de Duitse ‘Red Shadow‘ sleepwagen. Ditmaal stond we vooraan in de startlijst, als 2e deelnemer. Nadat ‘Don’t Worry‘ de eerste proeftrek had gereden werd de sleepwagen verzwaard, zodat ook wij een proeftrek hadden. Dit feit in combinatie met een vrij lichte baan deed ons besluiten in de (nieuwe) 2e versnelling te gaan rijden.

De Deutz vertrok erg mooi en kreeg goed de snelheid richting de Full Pull lijn. Helaas klonk de 80 meter een doffe knal en stond de combinatie abrupt stil. Het voorval leek erg sterk op een gefaalde turbo, maar gelukkig was het een inlaatbuis die niet meer op de originele plek zat!
We waren in staat dit in het parc fermé te repareren en konden opschuiven in de startlijst.

Naar maar liefst 6 proeftreks stond de sleepwagen afgesteld voor de kwalificatie, die gereden werd met floating finish. Als één van de laatste konden we nu wederom aanhaken. Aangezien de sleepwagen een stuk zwaarder was gezet, kozen we voor de 1e versnelling. In een redelijke run spinde de Deutz uit op 100.73 meter.

Ondanks de floating finish besloot de wedstrijdleiding een finale te rijden met de beste 4. De Duitse ‘ Yellow Nighmare‘ wist hier de beste afstand neer te zetten, gevolgd door ‘ Born in the USA‘ en ‘ Hook ’n Run‘.
Onze afstand bleek goed voor een 10e plaats. Van de competitiedeelnemers zijn we 8e geworden. Zie onder voor de volledige uitslag.

We staan in de competitie nu op een 8e plaats.

Nr.Naam tractorOudOud2AchEriLoeStaCadHarBakHalTot.
1Dynamite131520151415--------92
2Triple X171712111520--------92
3Cobra XL141415201117--------91
4Hook 'n Run12201391710--------81
5Smokey Deere2013178137--------78
6Born in the USA0714172013--------71
7Radical Roughneck10109131214--------68
8Twister1591171012--------64
9Don't Worry1112101489--------64
10Red Rhino81176911--------52
11Gipsy King9661268--------47
12Green Bullet7881076--------46

Erichem

#TractorChauffeurKwalificatieFinale
1Cobra XLPaul BeniersF.P.105.08
2Born in the USAHans HeesakkersF.P.99.76
3DynamiteGerwin BrouwerF.P.99.41
4Don't WorryHessel VisserF.P.99.10
5Radical RoughneckAdriaan van DijkF.P.97.84
6Gipsy KingJan UbakF.P.88.04
7Triple XBart BotermansF.P.87.39
8Green BulletLuchel HofstedeF.P.77.00
9Hook 'n RunBrienen den HartogF.P.DNS
9Van DijkeJan van DijkeF.P.DNS
11Smokey DeereHenrik van Engelen89.50
12TwisterGerrit de Zwaan83.48
13Red RhinoHan Obbink77.77

Loerbeek

#TractorChauffeurKwalificatieFinale
1Yellow NighmareKranenburg (D)106,4698,45
2Born in the USAHans Heesakkers104,7994,6
3Hook 'n RunBrienen den Hartog110,0386,94
4Triple XBart Botermans105,5439,22
5DynamiteGerwin Brouwer107,3
6Smokey DeereHenrik van Engelen102,76
7The ResistanceMaikel de Jong102,63
8Radical RoughneckAdriaan van Dijk102,4
9Cobra XLPaul Beniers102,01
10TwisterGerrit de Zwaan100,73
11Red RhinoHan Obbink62,14
12Don't WorryHessel Visser57,67
13Green BulletLuchel Hofstede53,14
14Gipsy KingJan Ubak50,23